A Pannon nyelvvizsgáról általában
A gyors és alapos nyelvtanulás garanciája
angol, német, olasz, spanyol, eszperantó
2012 MÁJUSI NYELVVIZSGA IDŐSZAKTÓL MÁR EGYNYELVŰ PANNON NYELVVIZSGÁRA IS TUDSZ JELENTKEZNI!
A Big Ben Nyelviskola a Pannon Nyelvvizsga Akkreditált Vizsgahelye: Nyelviskolánkban Angol, Német nyelvű nyelvvizsga letételére van lehetőség, mely:
– akkreditált nyelvvizsga: (Eu. tagországokban is elfogadott),
– két nyelvű: magyar közvetítési elemeket is tartalmaz.
Minden felsőoktatási intézményben plusz pontot érő és diplomához elfogadott SZUPI vizsga
PANNON NYELVVIZSGÁRÓL ÁLTALÁBAN
A Pannon Nyelvvizsgarendszer a Közös Európai Referenciakeretben (KER) meghatározott, az Európa Tanács által ajánlott és akkreditált szintű – B1 (alapfok), B2 (középfok) és C1 (felsőfok) –, államilag elismert, két- vagy egynyelvű, általános nyelv-vizsga bizonyítvány megszerzését teszi lehetővé szóbeli, írásbeli vagy komplex vizsgatípusokból.
Pannon vizsgaszabályzat letöltése
Letölthető: Adatvédelmi nyilatkozat adatlap Adatvédelmi tájékoztató
Állami elismertség: a sikeres vizsgázók felsőoktatási intézménybe való jelentkezéskor többlet felvételi pontokat szereznek, a diplomaszerzés nyelvi feltételeit teljesítették, nyelvpótlékra szereznek jogosultságot.
Három fokozat: B1 (alapfok), B2 (középfok) és C1 (felsőfok) kialakításakor a vizsga kifejlesztői részben a magyarországi hagyományokat követték, részben az Európa Tanács nyelvtudásszintekre vonatkozó ajánlásait tartották szem előtt.
A B1 (alapfok), B2 (középfok) és C1 (felsőfok) követelményeit a vizsga nyelvétől függetlenül egységesen határoztuk meg.
Kétnyelvű vizsga: azt jelenti, hogy a Pannon Nyelvvizsga a nyelvi közvetítői (fordítási, tolmácsolási) készséget a vizsga mindhárom fokán értékeli. Nem szóról-szóra, mondatról-mondatra való fordítás, tolmácsolás a feladat, hanem – a nyelvtudás használhatóságát, életszerűségét szem előtt tartva – a pontos tartalomközvetítés.
Egynyelvű vizsga: szintenként négy készséget mér: beszédértés, beszédkészség, íráskészség és írott szöveg értése. A kétnyelvű vizsgákon megszokott közvetítési (mediációs) készségeket nem méri.
Szintező jelleg: a vizsga mindhárom szintjén a vizsgázók nyelvismeretének, nyelvi jártasságának és készségeinek pillanatnyi szintjét értékeljük.
A vizsga komplex jellegét az adja, hogy a vizsgarendszer mind a beszélt (hangzó), mind az írott nyelvi készségeket külön-külön, és együttesen is méri. Van tehát csak szóbeli, csak írásbeli vizsga vagy a kettő együtt (komplex). Ennek megfelelően háromféle vizsgabizonyítvány szerezhető: csak szóbeli, csak írásbeli, illetve komplex, amely szóbeli és írásbeli részvizsgákból áll.
A részvizsga párosítható más államilag elismert nyelvvizsgarendszerben letett részvizsgával.